ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26498 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mike Oldfield neznal Arctic Monkeys ani Emeli Sandé

0 Petr Hašek 9.8.2012

Britský skladatel Mike Oldfield, který se celosvětově proslavil albem Tubular Bells (1973), přiznal, že před olympiádou v Londýně neznal skupinu Arctic Monkeys. V rozhovoru pro hudební magazín NME dokonce řekl, že o současné hudební scéně nic neví.

Skladby v podání Arctic Monkeys a Dizzeeho Rascala se k němu dostaly až 27. července při zahajovacím ceremoniálu v Londýně. „Nikdy jsem neslyšel Arctic Monkeys ani Dizzeho jánevímjakého. Znám ale samozřejmě Paula McCartneyho. Emeli Sandé? Ta byla skvělá, ale ani ji jsem neznal,“ řekl devětapadesátiletý hudebník.

Na zahajovacím ceremoniálu vystoupil mezi prvními a podle aktuálních albových prodejů mu to vyneslo řadu nových fanoušků. Důkazem je, že jeho čerstvá výběrovka Two Sides: The Very Best Of Mike Oldfield (2012) se nyní prodává o 700 procent lépe než před olympiádou.

Krátce po skončení slavnostního kulturního programu ke startu sportovního svátku vyšla kompilace Isles of Wonder: Music for the Opening Ceremony of the London 2012 Olympic Games. Záhy se jí v Británii prodalo více než deset tisíc kopií.

JŠp