ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22056 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Midnight Oil vydali novinku po osmnácti letech

0 jsk 10.8.2020

Australská skupina Midnight Oil zveřejnila svou první novou skladbu po osmnácti letech. Píseň Gadigal Land odkazuje na původní obyvatele města Sydney. Jejich potomci v něm stále žijí. „Skladba je provokativním odkazem na to, co se odehrálo na tomto místě a jinde v Austrálii od roku 1788,“ uvádí skupina na své oficiální webové stránce.

Na písni se podílelo více australských hudebníků, například domorodého aboridžinského původu Dan Sultan, Joel Davison, Kaleena Briggsová či Bunny Lawrie. Píseň v říjnu vyjde i ve fyzické podobě na minialbum The Makarrata Project.

„Doufáme, že píseň přispěje k rozšíření jména Gadigal a lidé začnou chápat, že gadigalský lid, součást širšího aboridžinského společenství, je původním obyvatelstvem Austrálie a my tomu musíme věnovat větší pozornost,“ uvedl bubeník Rob Hirst.

Midnight Oil a vydavatelství Sony Music slíbili, že výtěžek z prodeje alba The Makarrata Project poputuje organizacím podporujícím memorandum Uluru Statement from the Heart z roku 2017, které je výzvou australského domorodého obyvatelstva na širší zastoupení a autonomii ve vládních záležitostech.