ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26879 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mick Jagger zpívá v sanskrtu

0 Redakce 11.8.2011

Britský zpěvák Mick Jagger, spoluzakladatel skupiny Rolling Stones, zpívá v sanskrtu, jazyku, který je jedním z třiadvaceti oficiálních jazyků používaných v Indii.
Všeobecně je ovšem považovaný za mrtvý, ač je jako jedna z nejlépe dochovaných řečí starověku používán ve srovnávací lingvistice.

Podle serveru BBC jde o písničku Satyameva Jayate (Zvítězí jen pravda), která bude druhým singlem z debutového alba superskupiny Heavy Stereo. Jejími členy jsou též Dave Stewart, Joss Stone, Damian Marley nebo indický muzikant a skladatel Allah Rakha Rahman, autor uvedené písně.

„Satyameva Jayate je splněním mých přání. Je to písnička o kulturních a morálních hodnotách Indie. Má historický význam a věřím, že se lidem bude líbit,“ vysvětlil Rahman.

Na internetu už se objevil první singl z chystaného alba skupiny Heavy Stereo. Jmenuje se Miracle Worker a je to příjemný song v duchu reggae, jenž je zakončen nečekaným sólem na housle. Celá debutová deska Super Heavy vyjde 19. září a o jejím obsahu se dosud mnoho neví. Kapela pro ni vybírala z třiceti připravených písniček.

JŠp