ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13302 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michel Legrand poprvé vystoupí v Česku

0 Redakce 19.12.2018

Držitel tří Oscarů a pěti Grammy, Michel Legrand, poprvé vystoupí v Česku v rámci festivalu Prague Proms. 25. června 2019 zahraje v Obecním domě s Českým národním symfonickým orchestrem, který bude sám dirigovat. V programu zazní výběr z jeho více než padesátileté tvorby.

Michel Legrand, francouzský klavírista, jazzman a skladatel patří k velikánům jako jsou Nino Rota, Ennio Morricone či John Williams. Za svého neuvěřitelně plodného života zatím složil hudbu k 210 filmům, dále baletům a scénickou hudbu. Svého prvního Oscara obdržel za píseň The Windmills Of Your Mind z filmu Případ Thomase Crowna, kterou nazpívali Sting, Dusty Springfield nebo Helena Vondráčková s textem Zdeňka Borovce (Můžeš zůstat, můžeš jít).

Je rovněž autorem hudby k oscarovým filmům Yentl, který Barbra Streisand natáčela mimo jiné v Praze, nebo Billie zpívá blues s Dianou Ross. Spolupracoval s umělci napříč žánry – od jazzmanů jako Miles Davis, Quincy Jones nebo Dizzy Gillespie přes osobnosti Ella Fitzgerald, Ray Charles a Kiri Te Kanawa a hvězdy velikosti Franka Sinatry, Neila Diamonda, Arethy Franklin nebo Shirley Bassey až po režiséry jako Jean-Luc Godard, Clint Eastwood nebo Robert Altman.

V Praze s ČNSO připomene své dílo v několika blocích, jako například: Pocta Barbře Streisand s hudbou z filmu Yentl nebo Pocta Steve McQueenovi s hudbou z filmů Le Mans, Lovec nebo Případ Thomase Crowna. Nebudou chybět ani skladby ze sportovního dramatu Brianova píseň nebo z komedie Manželé z roku II s Jean Paul Belmondem oceněná na festivalu v Cannes.