ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30353 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Strnad vydává svůj debut

0 jsk 3.2.2022

Michal Strnad je hudebník, kterého mohou posluchači znát například z oceňované vokální skupiny Skety nebo jako vokalistu Barbory Polákové. Nyní přichází se sólovým albem. S ním představuje i singl Černá voda se zpěvačkou a mnohonásobnou držitelkou Ceny Anděl Lenkou Dusilovou.

„Můj kamarád s krásným hlasem Michal Strnad mě vylákal k nazpívání skladby Černá voda, která bude na jeho připravovaném sólovém autorském debutu. Ta píseň mi vlezla pod kůži, tak jsem do toho šla,“ napsala nedávno na sociálních sítích Dusilová.

Žánrově se tvorba Michala Strnada pohybuje na pomezí akustického popu a písničkářství, vždy se ale opírá o skvělý pěvecký projev. Suverénní album podtrhují české texty básníků Tomáše Tajchnera nebo také Jiřího Žáčka, který k hudebnímu zpracování osobně svolil.

O produkci se postaral další spolupracovník, kytarista a producent z kapely Barbory Polákové Petr Zatloukal. Kromě již zmiňované Lenky Dusilové na albu hostuje respektovaný pianista Tomáš Kačo, ale také zpěvačka Barbora Poláková, která vůbec poprvé zpívá v angličtině.

(foto: Michael Romanovský)