ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Prokop převzal ocenění a vzpomínal na Luboše Andršta

0 jsk 23.12.2021

Michal Prokop, který letos v květnu s kapelou Framus Five vydal po devíti letech vřele přijaté nové řadové album Mohlo by to bejt nebe…, svou novinku představil a pokřtil před pražským publikem. Stalo se tak v rámci tradičního Vánočního koncertu, který v úterý 21. prosince hostila pražská Lucerna. Během koncertu, jehož hosty byli frontman Olympiku Petra Janda a kapela Colorful People, bylo nové album kromě samotného křtu také oceněno Zlatou a Platinovou deskou Supraphonu za skvělé prodeje na 2LP, CD i prostřednictvím digitálních platforem!

Vystoupení ve Velkém sály Lucerny přihlíželo tisíc diváků a mnoho dalších online v rámci živého přenosu na webových stránkách. Prokop ho věnoval vzpomínce na v pondělí 20. prosince zesnulého spoluhráče, skvělého kytaristu a osobnost domácí scény Luboše Andršta, který s ním natočil nejen jako kytarista, ale i jako autor a aranžér od roku 1970 pět řadových alb, čtyři živáky a zčásti se podílel i na letošní albové novince.

„Luboš vždycky říkal, že jsme něco jako dva rockoví spolužáci. Byl mým služebně nejstarším spoluhráčem. Stačil ještě připravit aranže u dvou svých skladeb a u Ježkova Světa naruby, který je jakýmsi bonusem na albu, byl u natáčení základů. Pomohl také s aranží mé skladby Má vlast, kde stihl natočit i akustické kytary v první sloce, ale pak už hrát nemohl,“ řekl člen Síně slávy Cen Anděl ke své poslední spolupráci s Andrštem v době vydání alba Mohlo by to bejt nebe….