ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14346 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Prokop chystá nové studiové album

0 Petr Hašek 16.8.2012

Zpěvák, skladatel a moderátor Michal Prokop si ke svým právě proběhlým 66. narozeninám nadělí nové studiové album – první po šesti letech.

Finální práce na jeho podobě v současné době vrcholí, předpokládaný čas vydání je na konci září či na začátku října letošního roku. „Původně jsme plánovali vše stihnout do léta. Nakonec se ale nahrávání protáhlo o několik měsíců. O to více se můžeme ale věnovat jeho přípravě, ne nadarmo nese deska název Sto roků na cestě,“ říká Michal Prokop.

Nové písně, například Stodolní, Sto roků samoty a Zatmění, již zazněly na několika letních festivalech a ozdobí i podzimní turné, které vyvrcholí 19. prosince křtem v pražském Divadle Archa.

Na první studiové desce od alba Poprvé naposledy Prokopa doprovází kapela, se kterou hraje několik posledních let, tedy Framus Five. Dnes ho tvoří Pavel Razím na bicí, Zdeněk Wimpy Tichota na baskytaru, Jan Kolář na klávesy, Jirka Šíma na saxofony, Roman Bobick Kubát na trubku a dvě instrumentální hvězdy – kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.

„Na klávesy si přišel zahrát také Petr Skoumal, na hammondky Jan Kořínek a na sbory jsme si pozvali vokalistky Báru Vaculíkovou a Léňu Yellow,“ doplňuje Prokop.

Fanoušci mohou očekávat desku, která bude opět velmi pestrá. „Chvíli rockově bluesová, chvíli troch najazzlá, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ líčí Michal Prokop.

tz