ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Horák, Squadra Sua, PKF a další v Křižanech

0 jsk 12.7.2023

Třetí ročník festivalu Školní tranzistor, který se bude konat v neděli 23. července v rámci Dnů lidové architektury ve Staré škole Křižany, nabídne multižánrovou pestrost a program pro celou rodinu. Vstupné je dobrovolné.

Kulturní památka Stará škola Křižany během posledních tří let pomalu uniká havarijnímu stavu, ale také se z ní stává kulturní zastávka, která nabízí pestrý a kvalitní program během celého roku. Letní multižánrový festival je vrcholem sezóny a je určen všem generacím.

Návštěvníci se mohou těšit na stále populárnějšího písničkáře Michala Horáka (na snímku), známého například ze spolupráce s Pokáčem. Komickou revue Happy hour představí žádaný soubor Squadra Sua, který se pohybuje na pomezí nového cirkusu a divadla. Festival potěší i milovníky lesních rohů a vážné hudby. Ve školním sadu tentokrát vystoupí členové PKF – Prague Philharmonia Horn Trio.

Besedu na téma Lužických hor povede Marie Kárová, ředitelka spolku Lužické hory, neobjevený klenot severu. Menší diváci pak ocení loutkovo-plyšové divadlo Krtek Marka Sýkory, který je zároveň členem Naivního divadla. Pro děti i dospělé jsou připraveny speciální zábavné učitelské dílny se zkušenými lektory.

Diváky tentokrát čeká i komentovaná prohlídka památky s novým řídícím, Igor Hnízdo v podání herce Ondřeje Bauera (Kašpárek v Rohlíku, VOSTO5), Staročeská krčma s lokálními potravinami, krásné prostředí s výhledem na Ještěd i Ralskou pahorkatinu a v neposlední řadě jedinečná atmosféra vzkvétající kulturní památky.