ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10708 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Horák ohlašuje nové album

0 jsk 11.8.2023

Relativní klid kolem písničkáře Michala Horáka byl předzvěstí velkých věcí příštích, které zatím jen lehce probublávaly. Držitel titulu Objev roku v anketě popularity Český slavík 21 vyjde s novým albem a koncertní šňůrou.

„Celá deska vznikala pro mě naprosto novým způsobem. Psal jsem ji víc než rok a z každé nové písně jsem měl takovou radost, že mě museli všichni vší silou držet, abych ji hned nevypustil na veřejnost. To se ale nestalo a já měl po necelých dvou letech zhruba třicet písní, z nichž jsem vybral čtrnáct podle mě nejlepších,“ prozrazuje Horák ke své třetí řadovce Ideální čas se nezbláznit, kterou na sklonku září naváže na své předchozí albové počiny Michalovo cédéčko (2019) a Michalbum (2021).

„Na albu se podařilo obsáhnout v podstatě všechno, co mě baví, od country a folku přes jazz, swing, funk, gospel až po rock nebo cimbálovku. Dokonce jsem se v jednom songu vyřádil na vocoderu. A díky naprosto geniálním muzikantům a supervizorům, jako jsou Filip Vlček, Jenda Vávra nebo Honza Steinsdörfer, to všechno krásně drží pohromadě a dává smysl,“ komentuje svůj hudební vývoj písničkář.

(foto: Tony Košař)