ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12318 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michael Jackson: Thriller si razí cestu na Broadway

0 Redakce 31.1.2009

Jeden z nejslavnějších videoklipů v hudební historii – k singlu Thriller Michaela Jacksona – se dočká nové jevištní adaptace. Producentem připravované show je James Nederlander, jehož společnost vlastní devět divadel. Oproti aktuální londýnské West End produkci, se na vzniku nové show Thriller bude osobně podílet i sám Michael Jackson.

Legendární album Thriller z roku 1983  je dle statistik nejprodávanější deskou všech dob, získalo neskutečných osm cen Grammy a obsahuje sedm hitových singlů – z pouhých devíti skladeb na nahrávce. Velký podíl na popularizaci nahrávky nesporně měl právě i videoklip k skladbě Thriller. Ovšem, právě když se zdálo, že by nová adaptace kultovního videa mohla pomoct muzikantovi, aby prolomil smůlu, která se mu poslední dobou lepí na paty, přišla další rána. Pouhých několik dní předtím, než producentský tým na Brodwayi oznámil, že zakoupil práva na jevištní adaptaci klipu, podal režisér videa John Landis u vrchního soudu v Los Angeles na krále popu žalobu za nevyplacený podíl z příjmů z vysílání jeho čtrnáctiminutového klipu. Muž, kterého proslavila také práce na snímcích An American Werewolf in London a The Blues Brothers a který v roce 1983  natočil jak video k Thriller, tak i dokument o jeho vzniku, obviňuje Jacksona, že mu v posledních více než čtyřech letech brání v tom, aby dostával svých 50 procent ze všech příjmů z Thriller a nebere ohledy na jeho licenční práva na toto video (Landis doslovně označuje chování padesátiletého muzikant jako „podvodnické a tyranské”). Podíl mu vlastně měla vyplácet již neexistující společnost Jacksona Optimum Productions. Takže teď se všechno řeší se samotným zpěvákem.

V současnosti se Jackson nachází v Los Angeles, poté co strávil pár let převážně v osamocení v Las Vegas, Irsku a Dubaji. Na krku má pořád nedořešený soud s bahrajnským šejchem, který jej obvinil z nedodržení slibu napsat životopisnou knihu a natočit nové album, za což mu předem byla vyplacená slušná částka ve výši několika milionů dolarů. V podstatě by tak ani nebylo přehnané tvrdit, že od doby, kdy se řešilo obvinění ze zneužívání dětí v roce 2005 (muzikant byl tehdy zproštěn viny), platí král popu téměř nepřetržitě honoráře advokátům, aby jej dostávali problémů, které se na něho poslední dobou sypou.