ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12302 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michael Jackson prý mohl žít

0 Redakce 3.10.2011

V Los Angeles pokračuje soud s Conradem Murrayem, osobním lékařem předloni v červnu zesnulého zpěváka Michaela Jacksona. V pátek nicméně soudce zakázal komentovat na veřejnosti informace získané v síni.
Stalo se tak poté, kdy se v jistém televizním pořadu provalilo, že jeden ze svědků několikrát změnil svou výpověď a soud si s tím nevěděl rady. Podle jeho rozhodnutí je nyní možné informace pouze šířit, nikoliv komentovat.

V pátek byli k přelíčení předvoláni zdravotníci, kteří byli k Jacksonovi přivolaní v den jeho skonu. Podle nich bylo možné ho zachránit, neboť dorazili už pět minut po přivolání. „Kdyby se problém týkal srdce, měli bychom velkou šanci jeho činnost obnovit,“ řekl u soudu zdravotník Richard Senneff. Při vyšetřování si prý ale rychle uvědomil, že zpěvák je bez známek života déle než pět minut. „Kůže byla na dotyk studená, oči byly otevřené a zornice rozšířené. Když jsem zapojil EKG, činnost srdce nebyla patrná,“ dodal.

Murray mu prý poté zatajil, že Jackson dostal propofol. Přiznal pouze, že mu dal sedativum. Jacksonův zdravotní stav prý označil za dobrý. Prý ho ošetřoval jen kvůli vyčerpání a dehydrataci. U soudu však v pátek také zaznělo, že Jackson byl na propofolu závislý.

Proces s Murrayem začal v úterý a lékař v něm čelí obvinění z neúmyslného zabití. Vinen se ovšem necítí. Bude-li usvědčen, hrozí mu čtyři roky vězení.

JŠp