ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5254 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michael Jackson ohlásil koncertní návrat

0 Redakce 6.3.2009

Čtvrtek 5. března odpoledne, londýnská O2 aréna a fanoušci neúnavně skandující: „Michael, Michael!“ Na veřejnost se dostala zpráva o tom, že tu Michael Jackson pronese zvláštní oznámení a fanoušci i novináři jsou zváni.Prý kdo dřív přijde, ten dřív mele, brány areálu se otevřou v jednu hodinu odpoledne a Jackson prohlášení učiní ve čtyři hodiny našeho času. Při pohledu do prvních řad zjevně nikomu nevadilo, že se proklamovaný král popu zjevil o hodinu a půl později, než slíbil. Jasně o tom svědčily vztyčené nahrávající mobilní telefony tisíců křepčících fanoušků. Takovouhle reakci publika si dnes vyslouží málokterý aktivní muzikant.

Jak se očekávalo, umělec oznámil letní sérii deseti koncertů, která bude zahájena osmého července na místě konference. Jackson toho příliš nenamluvil a na pódiu se dlouho neohřál, jásající dav ho k tomu ale po pravdě ani nepustil. I tak ale stihl říct to zásadní. „Díky vám všem, je to tady. Chtěl jsem vám jen říct, že tohle budou má poslední vystoupení v Londýně.“ A k potěše publika dodal: „Předvedu všechny skladby, které ode mě mí fanoušci chtějí slyšet.“ Mezitím dojatě gestikuloval směrem k hledišti a s očividnou radostí si užíval skandující O2 arénu. „Uvidíme se v červenci a… všechny vás miluju. Opravdu, chci, abyste věděli, že z celého srdce. Je to tady a uvidíme se v červenci,“ dodal Jackson na závěr. Z jeho prohlášení nebylo úplně jasné, jestli v létě půjde o jeho poslední vystoupení vůbec.

Lístky na jednorázové turné s názvem This Is It budou k mání v předprodeji od 11. března, už teď se ale každý může na oficiálních stránkách zpěváka zaregistrovat a zvýšit tak šanci, že se na něj dostane. Každý registrovaný obdrží zvláštní heslo, které mu umožní zakoupit maximálně čtyři vstupenky. Zároveň se proslýchá, že po vyprodání ohlášených deseti koncertů přidá zpěvák další. Jejich celkový počet by se tak mohl vyšplhat až na 25.

Není to tak dlouho, co svět oběhla zpráva o Jacksonově pošramoceném zdraví. Britské sázkové kanceláře na to už zareagovaly tím, že vyhlásily možnost sázet na to, zda se Jacksonovy koncerty vůbec uskuteční nebo zda alespoň dokončí včera přislíbenou sérii. V každém případě není pochyb o tom, že Jackson si nutně potřebuje vydělat peníze. Jeho zhoršující se finanční situace nedávno vyústila v konfiskaci jeho rezidence Neverland. Dva tisíce předmětů z tohoto kalifornského sídla se začne dražit 21. dubna.

Poslední řadové album Invincible vydal Michael Jackson v roce 2001, kdy také proběhly jeho poslední regulérní koncerty. Poslední velké turné bylo HIStory World Tour a uskutečnilo se v letech 1996 – 1997. Od roku 2005, kdy byl zproštěn obvinění ze zneužívání dětí, se zpěvák na veřejnosti příliš neukazoval. Naposledy o něm bylo slyšet v době jubilejního vydání jeho alba Thriller po 25 letech. Jednání o nadcházející koncertní sérii prý probíhala dva roky.

MARTIN VEJVODA