ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7347 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michael Jackson odhaluje detaily turné

0 Redakce 14.5.2009

Pochybnosti o tom, zda Michael Jackson ustojí 10 koncertů na svém turné This Is It v londýnské O2 aréně, jsou jistě oprávněné. Podle reportáže LA Times z příprav však Jackson dělá vše pro to, aby turné dopadlo dobře.Nácviku na show se věnuje šest hodin denně, čtyři dny v týdnu s týmem deseti tanečníků. O formě samotných vystoupení se toho zatím moc neví. „Bude to největší, technicky nejvyspělejší a nejdražší show, jaká se kdy v arénách uskutečnila,“ slibuje Randy Phillips, hlavní manažer společnosti AEG Live, která má na starosti produkci. Ta bude stát více než 20 milionů dolarů. Pódium by se mělo během každého koncertu 22krát proměnit a pokaždé zazní 18 až 22 písní. Podle Phillipse je Jackson na turné fyzicky i duševně připraven.

O řízení produkce se bude starat Kenny Ortega, který jako choreograf pracoval na filmech Hříšný tanec, High School Musical a Jacskonovi připravoval turné Dangerous. Hlavním choreografem turné This Is It bude Travis Payne a pomáhat mu budou choreografové Chrise Browna. O možnost tančit s Jacksonem na jednom pódiu se ucházelo 700 tanečníků z elitních škol, vybráno však bylo jen 8 mužů a dvě ženy. Proslýchá se, že by Jackson mohl vystupovat v duetu se svým nejstarším synem Princem Michaelem.

Nedávno proběhla médii zpráva, že chystané turné je ohroženo smlouvou ze zrušených vystoupení Jackson 5. Podle ní by zpěvák nesměl 18 měsíců nikde vystupovat, což zasahuje do série vystoupení, která mají začátkem července začít. Smlouvu za Michaela podepsal v zastoupení jeho manažer, což je však zcela legitimní způsob. Zpěvák se k situaci zatím nevyjádřil. Producent Randy Phillips však tvrdí, že na show celá záležitost nebude mít vliv.

MV