ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20258 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

MGMT zahrají 10. prosince v Praze

0 Redakce 9.4.2010

V pražském Divadle Archa se 10. prosince představí jedna z nejzajímavějších amerických kapel současnosti MGMT. Vstupenky na koncert jsou ode dneška k dispozici v předprodejích v ceně 770 Kč.

MGMT tvoří tandem Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser. Potkali se na výtvarné škole Wesleyan v Connecticutu a založili kapelu s názvem Management (protože takové jméno již existovalo, původní název byl změněn na MGMT). Oba pocházeli z rodin stárnoucích hippies a na svá patnáctiminutová vystoupení na sebe tehdy navlékali, co se dalo. Hlavním hudebním nástrojem byl Benův laptop a jednou z jejich prvních písniček byla Kids, která se později stala velkým hitem z prvního alba. Vydali EP Time To Pretend a doprovázeli jako předskokani Of Montreal.

Po čase nahrávky MGMT zaregistrovala Maureen Kenny z Columbia Records a nabídla jim nahrávací smlouvu. V roce 2007 se zrodilo první syntezátorově popové album Oracular Spectacular.. K dnešku se ho celosvětově prodalo přes dva a půl miliónu kusů.

Před nahráváním druhého alba se Ben věnoval studiu autobiografie hudebníka Juliana Copea, který líčil své zážitky s LSD po ústupu ze slávy se skupinou Orange Juice a svoji cestu k druidství. Vznikl počin Congratulations, který vychází v těchto dnech.

tz