ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Mezipatra režisérka drzé komedie i spolupracovník Marilyna Mansona

0 Richard Winter 6.11.2013

Filmařka a novinářka Anna Margarita Albelo (na snímku) bude jedním z hostů 14. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra, který se uskuteční od 7. do 15. listopadu v Praze a od 13. do 20. listopadu v Brně. Dalším výjimečným hostem letošních Mezipater je 53letý německý publicista, dokumentarista a producent Tim Lienhard, který spolupracoval se světovými osobnostmi včetně zpěváků Marilyna Mansona a Toma Jonese nebo punkové hudebnice Patti Smith.

Albelo přijede do Česka představit svůj celovečerní hraný debut Kdo se bojí Vagíny Wolfový? o lesbické čtyřicátnici, která už deset let neměla holku, teď však potkává tajemnou herečku Katju s ambicí všechno změnit. Albelo ve své drzé nezávislé komedii ztvárnila i roli zmíněné depresivní čtyřicátnice, do které vtiskla své vlastní vztahové zážitky a peripetie.

Albelo v současnosti žije a tvoří v Los Angeles. Její dokumentární a experimentální filmy se promítaly na více než 40 festivalech, její krátký film The Turkey byl v roce 2008 vybrán do Týdne kritiky canneského filmového festivalu. Albelo dokumentárně mapovala gay a lesbickou kulturu na Kubě, v Palm Springs nebo v Los Angeles.

Dalším výjimečným hostem letošních Mezipater je 53letý německý publicista, dokumentarista a producent Tim Lienhard. Na festival dorazí se svým prvním nezávislým celovečerním filmem One Zero One. Lienhard spolupracoval se světovými osobnostmi včetně zpěváků Marilyna Mansona a Toma Jonese nebo punkové hudebnice Patti Smith. Od roku 1999 je reportérem francouzsko-německého kulturního televizního programu Arte.

14. ročník Queer filmového festivalu Mezipatra uvede pod tématem Pravdivé lži desítky dokumentárních i hraných celovečerních a krátkých filmů.Kompletní program včetně doprovodného a také termíny všech diskusí, přednášek a večírků naleznete na www.mezipatra.cz.