ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13443 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mezinárodní projekt na podporu Ukrajiny spojil české a ukrajinské umělce

0 jsk 31.3.2022

V reakci na válečnou situaci na východě Evropy vznikl projekt nesoucí název Make Art Not War, jehož cílem je podpora Ukrajiny. Make Art Not War inicioval vznik kolekce charitativních plakátů od významných českých, ukrajinských a dalších zahraničních autorů. Výtěžek z prodeje unikátních grafických listů bude zaslán na veřejný účet SOS Ukrajina zřízený organizací Člověk v tísni.

V rámci rozsáhlé podpory Ukrajiny napříč veřejností aktuálně vzniká v umělecké sféře iniciativa, jejíž cílem je ukázat postoj výtvarníků vůči bezprecedentní situaci na východě Evropy. Do výzvy Make Art Not War se zapojila dvacítka autorů, mezi kterými najdeme výrazné postavy současné české výtvarné scény, jako jsou Michal Škapa (jeho dílo na snímku), Milan Cais, David Strauzz, duo Tomski&Polanski, ale také například ukrajinský street-artový umělec Andrew Kalkov nebo španělský výtvarník Liqen a další zahraniční autoři.

Každé z originálních uměleckých děl vzniklo jako reakce na probíhající válku. Umělci tak skrze ně vyjadřují svůj postoj k současné situaci. Někteří k divákovi promlouvají symbolikou míru, pomocí humoru nebo razantním gestem vyjadřujícím nesouhlas.