ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14940 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech letos nebude

0 jsk 29.4.2020

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se letos neskuteční. Přesunutý 55. ročník se bude konat příští rok v termínu 2. – 10. července. Důvodem jsou přetrvávající opatření vlády týkající se pandemie nového koronaviru.

„Situaci od začátku sledujeme a byli jsme připraveni uspořádat tento ročník festivalu i s vědomím, že při nutném respektování všech závazných nařízení vlády a mezinárodních opatřeních nebude možné, aby se odehrál v takové podobě a kvalitě, na jaké jsou naši diváci, hosté a partneři zvyklí, tedy s mezinárodní soutěží, prezentací zahraničních tvůrců a všemi doprovodnými akcemi. Jedním ze záměrů, které jsme zvažovali, bylo vytvořit letošní festival v náhradním termínu,“ vysvětlili v prohlášení organizátoři.

Upozornili však na to, že vzhledem k vyvíjející se situaci, během níž se opatření vlády neustále mění a je náročné je předvídat, se rozhodli festival letos nepořádá. Redukovaná či alternativní verze by navíc podle nich šla proti samotnému smyslu festivalu, kterým je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímání filmových děl.

Jelikož od 8. června plánuje česká vláda otevřít kina, organizátoři se rozhodli připravit speciální verzi přehlídky v těchto prostorách, a to v původním termínu festivalu 3. – 11. července. MFF Karlovy Vary se kromě toho zapojí i do iniciativy více než dvaceti filmových festivalů v celém světě, které od 29. května uskuteční na platformě YouTube desetidenní on-line akci s názvem Globální filmový festival.

(foto: Michal Čížek)