ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13964 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Metropolitní léto hereckých osobností nabízí 60 představení

0 Petr Hašek 26.6.2012

Celkem 60 představení, z toho sedm koncertů, nabízí devátý ročník Metropolitního léta hereckých osobností, který se od 25. června do 6. září koná na Letní scéně Vyšehrad.

Připraveny jsou tři české premiéry – Ženy přežijí!, Kutloch aneb I muži mají své dny a Slavík a růže. Dále se diváci mohou těšit na osvědčené tituly z minulých let. Společným jmenovatelem téměř všech představení je podle pořadatelů odvěký střet mužského a ženského světa v různých podobách.

Na první premiéře, kterou je inscenace Ženy přežijí!, se 9. července představí Anna Šišková, Jana Krausová, Jitka Schneiderová v alternaci s Gabrielou Míčovou a Vojta Kotek. “Navzdory či díky tomu, že ji napsal muž, prezentuje ženská témata způsobem, který nabourává stereotypy. Ženy v ní neřeší pouze primární potřebu za každou cenu mít nebo ulovit chlapa. Otevřeně, upřímně i vtipně přehodnocují kvalitu partnerského vztahu,” uvedla k britské hře její režisérka Darina Abrahámová.

Druhou novinkou je komedie Kutloch aneb I muži mají své dny, jejíž premiéra se uskuteční 24. července. V inscenaci hrají například Bob Klepl, Filip Blažek a Michal Slaný. Od 14. srpna bude uváděna třetí novinka, pohádky Oscara Wilda v režii Adama Krause. Nedaleko Letní scény, na Starém purkrabství, budou Jana Krausová spolu se synem Adamem, za doprovodu houslisty Karla Holase z Čechomoru, předčítat pohádky Šťastný princ a Slavík a růže.

Také letos je připraveno několik hudebních večerů. Pod širým nebem vystoupí slovenská šansoniérka Szidi Tobias, chybět nebude ani Dan Bárta & Robert Balzar Trio. Poprvé na Letní scéně Vyšehrad zazpívá i Lenka Filipová a v rámci turné Pár míst 2012 také Aneta Langerová. Svůj koncert zde absolvuje i držitelka Oscara Markéta Irglová.

rwi