ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5219 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

METROpolitní léto hereckých osobností nabídne tři scény a 101 představení

0 Redakce 15.6.2011

Osmý ročník METROpolitního léta hereckých osobností na scénách Divadla Palace, Letní scény Vyšehrad a nově Divadla Hybernia nabídne celkem 101 představení deseti různých her a šest koncertů. Na akci, která se koná ve dnech 19. června až 11. září, nebude chybět hit loňského léta muzikál Hello, Dolly! s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.

Přehlídku zahájí 19. června v Divadle Palace světová premiéra hry Soukromý skandál. Do hlavní role komedie o zadluženém manažerovi, který se kvůli penězům svádí svou stárnoucí nadřízenou, obsadil autor a režisér Patrik Hartl Kryštofa Hádka.

Od 1. července se diváci mohou v Divadle Hybernia těšit na dvě desítky repríz Hello, Dolly! v režii Ondřeje Sokola a s Ivanou Chýlkovou v roli dohazovačky Dolly Leviové. Kvůli zahraničním návštěvníkům Prahy bude tento muzikál uváděn i s anglickými titulky.

Provoz Letní scény Vyšehrad zahájí 3. července Karel Roden spolu s Janou Krausovou a Marianem Rodenem světovou premiérou hry Prší držitelky Ceny Alfréda Radoka Evy Prchalové. Režie představení se ujal Adam Kraus. Jana Krausová se v létě na Vyšehradě objeví i v hrách Zdravý nemocný, O lásce, Vše o ženách a Otevřené manželství.

V rámci festivalu se 6. července premiérově uskuteční inscenace textu Milana Lasici Na fašírky mi nesiahaj, která vznikla v bratislavském Śtúdiu L+S a v níž se po boku autora představí Milan Kňažko.

Jako host se pod širým nebem objeví také Iva Janžurová se svým autorským představením Vrátíš se ke mně po kolenou, které uvádí pod hlavičkou Divadelní společnosti Ivy Janžurové a Stanislava Remundy již více než 20 let.

Vedle divadelních večerů se také na festivalu uskuteční šest koncertů, na nichž zazpívají Szidi Tobias, Yvonne Sanchez, Dan Bárta s jazzovým Robert Balzar triem, Lenka Dusilová a Berenika Kohoutová.

rwi