ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18159 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Metalový dokument Anvil dorazil do Cannes

0 Redakce 21.5.2009

Jejich největším komerčním úspěchem bylo 191. místo na žebříčku Billboard 200, od té doby se jim ale lepila smůla na paty a přežívali na okraji zájmu.

Díky své neuvěřitelné výdrži a nadšení to kanadští metalisti Anvil táhnou už třicet let. Stačil ale jeden šikovný dokumentarista a kapela je slavnější než kdy předtím. Film Anvil! The Story of Anvil už byl uveden i na filmovém festivalu v Cannes a uvést ho přijeli dva zakládající členové kapely.

Poslední rok byl pro nás skvělá jízda – byli jsme na turné s filmem a Cannes je jako třešinka na dortu,“ řekl kytarista Steve „Lips“ Kudlow, který i s pátým křížkem na krku působí dojmem revoltujícího teenagera. Bubeník Robb Reiner festival střízlivě komentoval slovy, že „je tu zjevně hodně lidí, co jim jde o peníze.“ Peníze ale vydělal i dokument o těžkém životě Anvil, který natočil režisér Sacha Gervasi, původně bedňák kapely.

V anglicky mluvících zemích doposud vydělal až půl milionu dolarů a stal se obrovským fenoménem – vyhrál cenu diváků na festivalech Sundance, Los Angeles Film Festival a několika dalších. Podle britského časopisu Kerrang! jde o nejlepší rockový film od dob Spinal Tap. Anvil, kteří se na posledním evropském turné dopravovali vlakem (!), díky němu začali dostávat nabídky hrát na prestižních festivalech, jako je třeba britský Download Festival. Uvidíme, zda bude film uveden i ve střední Evropě. A pokud ne, můžeme ho přece…