ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mercury Prize získal Skepta

0 jsk 19.9.2016

Prestižní Mercury Prize získal letos britský hudebník a producent Skepta za své čtvrté studiové album Konnichiwa (2016). Spolu s cenou, kterou každoročně udělují za nejlepší britské nebo irské album, obdržel i finanční odměnu 25 tisíc liber. O vítězi rozhodla dvanáctičlenná porota v čele se Simonem Frithem.

„Jsem tak vděčný. Dlouho jsem se snažil přijít na takovou hudbu,“ řekl o svém úspěchu Skepta. Jak se vyjádřil pro BBC, výhru by chtěl darovat na pomoc znevýhodněným lidem. Mezi nominovanými na Mercury Prize byli letos Radiohead (A Moon Shaped Pool), Anohni (Hopelessness), Bat For Lashes (The Bride), Jamie Woon (Making Time), Kano (Made In The Manor), Laura Mvula (The Dreaming Room ), Michael Kiwanuka (Love and Hate), Savages (Adore Life), The 1975 (i Like It When You Sleep …), The Comet Is Coming (Channel The Spirits), ale i zesnulý zpěvák David Bowie s jeho poslední nahrávkou Blackstar (2016). Tomu během slavnostního večera vzdal čest americký herec Michael C. Hall, který zazpíval jeho píseň Lazarus pocházející ze zmíněného alba i stejnojmenného muzikálu, kde ztvárňuje hlavní postavu.

Cenu poprvé udělili v roce 1992, kdy se jejím majitelem stali Skotové Primal Scream s albem Screamadelica. Později si ji připsali na konto například i Ms. Dynamite, Portishead, Pulp, Suede, Alt-J, Dizzee Rascal, Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Klaxons, James Blake, Young Fathers zda loni Benjamin Clementine. Jako jediná získala Mercury Prize dvakrát PJ Harvey, když uspěla s alby Stories From The City, Stories From The Sea (2000) a Let England Shake (2011).