ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7733 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mercury Prize za nejlepší album získala PJ Harvey

0 Redakce 9.9.2011

Anglická zpěvačka a kytaristka PJ Harvey získala v úterý cenu Mercury Prize za nejlepší album. Stala se tak první osobností, která ocenění získala podruhé v životě. Jedenačtyřicetiletá umělkyně, která 27. října vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny, si cenu odnesla za album Let England Shake, při jehož tvorbě se nechala částečně inspirovat konflikty v Afghánistánu a v Iráku. V roce 2001 uspěla s nahrávkou Stories from the City, Stories from the Sea.

Prestižní cena se uděluje od roku 1992 za nejlepší album z Británie nebo Irska. PJ Harvey letos porazila dalších 11 nominovaných, včetně zpěvačky Adele nebo rockové kapely Elbow.

PJ Harveyová se kromě hudby věnuje i malování, kreslení a sochaření, píše poezii i prózu. Časopis Rolling Stone ji v roce 1992 jmenoval nejlepším novým umělcem a nejlepší písničkářkou, v roce 1995 umělcem roku a dvě z jejích alb zařadil do žebříčku nejlepších desek všech dob. Spolupracovala s mnoha výraznými hudebními osobnostmi, jako jsou Nick Cave, Thom Yorke, Björk, John Parish, Tricky, Josh Homme, Pascal Comelade nebo Mark Lanegan.

rwi