ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14846 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Méně známé pohádky Boženy Němcové

0 jsk 31.3.2022

Pohádky Boženy Němcové patří k národnímu literárnímu pokladu. Stále uchvacují nesmírnou fantazií, tajemnými prostředími, důvtipnými zápletkami a jasným poselstvím, že dobro by mělo vyhrávat. Většina pohádek Boženy Němcové je již obecně známá a mnohé byly i zfilmované. Přesto stále existuje řada jejích pohádkových příběhů, které jako by na své objevení teprve čekaly. Supraphon 8. dubna vydává audioknihu Podivuhodné pohádky Boženy Němcové, pro niž producentka Naďa Dvorská sestavila výběr z méně známých pohádek.

„Sedm podivuhodných vyprávění v našem kompletu patří mezi ta méně známá, a o to překvapivější je seznámení s nimi. Ve většině z nich se skrývá řada tajuplných a napínavých dějů v tak obrovském množství, že by to jiným, méně inspirovaným a méně velkorysým autorům, stačilo na desítky pohádek,“ uvedla Naďa Dvorská.

„Již od samotných prvotních příprav audioknihy jsem věděla, že bych byla ráda, kdyby pohádky mohly načíst Aňa Geislerová (na snímku) a Anna Kameníková, které spisovatelku ztvárnily v televizní minisérii Božena. Potěšilo mě, když obě s tímto nápadem souhlasily a pohádky načetly,“ dodala.

(foto: Martin Kubica)