ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Médea zahájí novou sezónu přenosů z Metropolitní opery

0 jsk 18.10.2022

Začíná další sezóna v Metropolitní opeře v New Yorku a spolu s ní startuje i oblíbená série přímých kinopřenosů MET: Live In HD. V desítce představení se mohou diváci těšit na klasiku, modernu, zbrusu nové produkce i premiéry na prknech newyorského operního svatostánku.

Sezónu zahajuje 22. října tragická opera Médea v nové produkci. V titulní roli exceluje sopranistka Sondra Radvanovsky. Kromě pražských kin Světozor, Aero a Bio Oko, mohou diváci navštívit síť poboček Cinestar, brněnskou Scalu, hradecký Bio Central a regionální kina v Olomouci, Českých Budějovicích, Náchodě a dalších městěch.

Médea dodnes platí za zásadní dílo, přesto se mu ve dvacátém století nedostávalo takové pozornosti dramaturgů a režisérů, jakou by si opera zasloužila. Snad to bylo dáno i naturelem titulní postavy, která neváhá v pomstě nevěrnému milenci obětovat jejich dvě společné děti.

V historicky prvním nastudování opery Médea na prknech Metropolitní opery v New Yorku se v titulní roli představí Sondra Radvanovsky. Sopranistka, které v Metropolitní debutovala v roce 1996 v úloze hraběnky Ceprano v opeře Rigoletto, má za sebou mj. titulní role silných ženských hrdinek v Donizettiho Anně Boleynové a Marii Stuartovně a Normě Vincenza Belliniho. Sestavu doplní Ekatěrina Gubanova jako Neris, Janai Brugger coby Glauce a v úloze zrádného milence Jásona Matthew Polenzani.