ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5864 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Meda se v srpnu a září vrátí na Letní scénu Musea Kampa

0 jsk 30.4.2021

Meda, inscenace Daniely Sodomové a Adély Stodolové Laštovkové, vznikla v roce 2019 coby dárek ke stým narozeninám Medy Mládkové. V reakci na mimořádný divácký úspěch byla hra uvedena také v následujícím roce a na jeviště Letní scény Musea Kampa v Praze se vrátí opět letos od konce srpna do půlky září. Tereza Ramba či Pavla Beretová se v hlavní roli Medy poprvé představí i mimo domovskou scénu, a to na Státním zámku Opočno (12. – 16. 7.) a na Státním zámku Litomyšl (30. 7. – 3. 8.).

Daniela Sodomová napsala hru na základě knihy Ondřeje Kundry Můj úžasný život. Před očima diváků se odvíjí vzrušující životní příběh světoznámé sběratelky a mecenášky umění Medy Mládkové od čtrnácti let až do současnosti včetně osudových okamžiků, jakými byly setkání s budoucím manželem, ekonomem Janem Mládkem, či malířem Františkem Kupkou.

Spolu s Terezou Ramba a Pavlou Beretovou v inscenaci Meda účinkují také Matouš Ruml, Dana Batulková, Daniel Šváb, Václav Krátký, Lukáš Příkazký, Vanda Chaloupková, Rozálie Havelková, Stanislava Jachnická, Dan Rous a Denny Ratajský.

Tagy: ,