ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21008 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

McCartney vydá v reedici staré album

0 Redakce 21.10.2010

Paul McCartney připravil pro své fanoušky na předvánoční trh lahůdku, sice remasterovanou podobu legendárního alba nahraného s jeho skupinou Wings s názvem Band On The Run. Bude navíc obohacena o množství dalšího materiálu.

Původně album vyšlo v prosinci roku 1973 a zaznamenalo fantastický úspěch. Obsahovalo hit Jet, stalo se nejúspěšnějším albem McCartneyho s Wings a následně si odneslo i prestižní cenu Grammy. Dost důvodů na to, aby McCartney album nechal zremasterovat a opětovně nabídnout starým i novým fanouškům.

Celý proces remasteringu probíhal v legendárních studiích Abbey Road v Londýně a práce se ujal tentýž tým, který minulý rok provedl kompletní remaster všech alb kapely The Beatles. Nad každým krokem pak dohlížel sám McCartney, který se do něj i aktivně zapojil a zároveň vybral i bonusový materiál.

Reedice Band On The Run vyjde 1. listopadu nejen v jednodiskové podobě, ale též jako speciální komplet na dvou CD a jednom DVD. Bonusové audio CD bude obsahovat dalších devět písní, mezi kterými bude i singl Helen Wheels. Přiložené DVD pak nabídne mimo jiné mnoho raritního materiálu, originální videoklipy k této desce a záznamy z tehdejších televizních vystoupení.

Asi nejvíce očekávaná ale bude dozajista deluxe verze, která bude obsahovat ještě navíc třetí audio CD a speciální 120 stránkovou knihu. Ta bude plná raritních a doposud nezveřejněných fotografií z domácího alba Lindy McCartney a Clivea Arrowsmitha a zásadních informací z dob natáčení alba. Deluxe komplet bude navíc obsahovat i nové audio interview s Paulem McCartneym a tzv. průvodce po každé písni všech nosičů kompletu.

Kolekce vyjde 1. listopadu.

JŠp