ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

McCartney dostane francouzský Řád čestné legie za přínos hudbě

1 Petr Hašek 6.9.2012

Sedmdesátiletý bývalý člen skupiny The Beatles Paul McCartney obdrží od francouzského prezidenta Françoise Hollandea Řád čestné legie za přínos hudbě.

Podle agentury AP to oznámil Elysejský palác. Autorovi hitů jako jsou Yesterday nebo Hey Jude bude propůjčen řád nižší hodnosti důstojníka na sobotní slavnosti v Paříži.

McCartney se tak zařadí po bok amerických zpěvaček a hereček Barbry Streisandové a Lizy Minnelliové, které stejným způsobem vyznamenal předchozí francouzský prezident Nicolas Sarkozy. McCartney už v rodné Británii požívá rytířského titulu Sir, který mu propůjčila královna Alžběta II. McCartney vystoupil na nedávných oslavách 60. výročí od nástupu panovnice na trůn i na slavnostním zahájení olympijských her v Londýně.

Paul se věnuje i vážná hudbě, složil několik klasických děl, například Liverpoolské oratorium nebo Standing Stone. V roce 1999 byl uveden do síně slávy, uspořádal také první výstavu svých obrazů. Na začátku června 2004, jako první člen skupiny Beatles, vystoupil na koncertě v Praze.

Loni v říjnu se v Londýně potřetí oženil s Nancy Shevellovou. Zatím jeho posledním hudebním počinem zůstává deska Kisses On The Bottom z r roku 2012, na níž vzdal hold svým oblíbeným melodiím ze 30. a 40. let a nadělil si ji k 70. narozeninám.

rwi