ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5768 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Matej Smutný vydává debutové EP ve znamení vztahů a cestování

0 jsk 22.11.2021

Slovenský zpěvák a multiinstrumentalista Matej Smutný vydává svoje debutové EP. Matej nejčastěji nachází inspiraci pro své písně na cestách dodávkou. Odtud vznikl název EP Van Stories.

Van Stories je složené ze čtyř skladeb, kde každá představuje něco, co je podle autora nedílnou součástí každého vztahu. Jsou jimi radost (Elixir), smutek (Kitchen Dance), odhodlání (Fairytale) a závislost (Psycho Love).

„Už jsem si zvykl na to, že svoje pocity neumím vyjadřovat při běžné komunikaci slovy a spontánně. Všiml jsem si ale, že hudbou je umím popsat velmi dobře, někdy nepřímo, v jinotajích, ale umím!“ tvrdí zpěvák.

Název alba se odvíjí od Smutného vášně k cestování. „Nejlepší nápady mě zastihnou vždy v autě a stejně to bylo i se skladbami, které vydávám na EP. Řídím svou dodávku a najednou mě napadne nádherná melodie, které se neumím zbavit,“  vysvětluje.

Název Van Stories tedy Příběhy z dodávky celkem přesně popisuje, kde vznikaly základy těchto čtyř skladeb. Ve znamení cestování se nese i další část vzniku celého Van Stories. Matej EP natáčel v průběhu řady uplynulých měsíců na dvou různých kontinentech, což komplikovala i momentální pandemická situace. Ne vždy se tam mohl Matej setkat s producenty s Gilkicker Productions osobně, protože Rikki Scicluna žije na Maltě a Jacob Critch zase v Kanadě. Psycho Love a Fairytale, které vyšly jako singly si našly své posluchače kromě České republiky a Slovenska i například v USA a Velké Británii.