ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13805 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Matej Smutný vydává debut Aura

0 jsk 27.7.2022

Slovenský zpěvák, skladatel a multi-instrumentalista Matej Smutný vydává své debutové album Aura. Jde o jedno z prvních slovenských alb natočených v prostorovém formátu Dolby Atmos. Smutný získal pozornost už díky svému debutovému singlu Psycho Love, který vévodil několik týdnů hitparádě rádia Evropa 2, stejně jako jeho několik následujících singlů.

Samotné slovo aura je definováno jako barevné energické pole, které se nachází kolem každého objektu na světě, ale nedokáže zářit tak silně, aby bylo pozorovatelné pouhým okem.

„Pokud však lidem připomeneme, že nějaká aura existuje, začnou ji cítit nebo vnímat jakýmkoli jiným způsobem. První debutové album jsme tak metaforou nazvali právě proto. Pokud dost silně poukážeme na to, že naše hudba je tady a že ji děláme pro všechny bez rozdílů, jednoho dne si s námi naše skladby bude zpívat celý svět, můžeme se vsadit!“ vysvětluje Smutný se zápalem význam názvu nového alba.

Celé album vznikalo na mezinárodní úrovni. Aura se natáčela ve studiích na Maltě, v Kanadě, Bratislavě, Bánské Bystrici a výsledný mix Smutný svěřil do rukou zvukařů z londýnského studia Abbey Road.