ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12538 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Masakr ve škole v Newtownu ovlivnil premiéry filmů a pořady v televizi

0 Petr Hašek 19.12.2012

Střelba v americkém Newtownu ovlivnila premiéry filmů a vysílání televizních pořadů. Například tvůrci filmu Nespoutaný Django (na obrázku) zrušili plánovanou slavnostní premiéru v Los Angeles kvůli ohledu na oběti pátečního masakru v základní škole v Newtownu.

Kvůli tragédii byly zrušeny i premiéry dalších filmů, zatímco americké televize odložily vysílání některých pořadů.

Film Nespoutaný Django, který natočil Quentin Tarantino, měl mít premiéru na červeném koberci za účasti všech hvězd a s večírkem. Namísto toho bude soukromé promítání pro příbuzné a přátele bez účasti tisku.
Snímek, který má pět nominací na Zlaté glóby, má jít do amerických kin na Vánoce. Jamie Foxx v něm hraje otroka, který se stane nájemným vrahem. Film charakterizuje černý humor i v tarantinovském stylu otevřeně ukazované násilí.

Při setkání s novináři v New Yorku ale Tarantino násilí ve filmu hájil a řekl, že už má dost toho hájit své snímky vždy, když Ameriku šokuje násilí. <>“Prostě si myslím, že ve světě je násilí a dochází k tragédiím. Tak začneme obviňovat výrobce her,” řekl.

Studio Paramount zase zrušilo víkendovou slavnostní premiéru nového filmu s Tomem Cruisem Jack Reacher: Poslední výstřel. Úvodní záběry snímku ukazují odstřelovače, který usmrtí několik lidí. Namísto premiéry bude soukromé promítání v Pittsburghu, na kterém nicméně Cruise film představí. O víkendu byla odvolána slavnostní premiéra i komedie s Billy Crystalem Parental Guidance.

Kvůli masakru v Connecticutu také americká televize Showtime mimořádně upozorňovaly na násilné scény před závěrem seriálových thrillerů Homeland a Dexter. Další kabelová televize HBO odložila o víkendu plánované vysílání kriminálky Kontraband a nahradila jí komedií Crazy, Stupid Love. Televize Fox v neděli večer nahradila nové epizody animovaných komedií Griffinovi a American Dad opakováním starších dílů v obavě, že by mohly mít nezamýšlený dopad. Například v novém díle American Dad je démon, který trestá o Vánocích zlobivé děti.

rwi