ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5134 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Masakr na předměstí Denveru údajně snížil tržby filmu Temný rytíř povstal

0 Petr Hašek 23.7.2012

Premiéru nového filmu o Batmanovi s názvem Temný rytíř povstal v pátek pravděpodobně poznamenal masakr na předměstí Denveru. Hollywoodská studia avizovala, že kvůli masakru víkendová čísla o tržbách nezveřejní.

Podle lidí z filmového odvětví za celý víkend mohl vydělat kolem 173 milionů dolarů (asi 3,6 miliardy Kč). Film podle hrubých odhadů za pátek v kinech v USA a Kanadě vydělal kolem 74 milionů dolarů (asi 1,6 miliardy Kč). To je méně, než se čekalo.

Experti se domnívají, už páteční večer negativně ovlivnila střelba v kině, z které úřady podezírají čtyřiadvacetiletého Jamese Holmese. V důsledku střelby zemřelo 12 lidí včetně šestileté dívky, další desítky jsou zraněny. Holmes je nyní ve vazbě a čeká ho soud.

Temný rytíř povstal byl jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku. Odborníci původně předpokládali, že nový film o Batmanovi za víkend vydělá 170 až 198 milionů dolarů (až 4,2 miliardy Kč). To by bylo těsně za rekordem 207 milionů dolarů (zhruba 4,3 miliardy Kč), který je z letošního května a patří snímku Avengers.

Více než dvouhodinový akční film Temný rytíř povstal založený na komiksové postavě Batmana zakončuje trilogii režiséra Christophera Nolana. Po předchozích snímcích Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008) se v hlavní dvojroli Bruce Wayna a Batmana opět objeví držitel Oscara Christian Bale. Do tuzemských kin film uvede distribuční společnost Warner Bros. 26. července.

Děj filmu natáčeného v Indii, Velké Británii a Spojených státech je zasazen do doby osm let po Temném rytíři. Ve Spojených státech, kde bude mít premiéru 20. července, zaznamenal snímek po novinářských projekcích pozitivní reakce.

rwi