ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6883 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Martin Harich hrál na festivalu v Rumunsku

0 jsk 17.7.2019

Martin Harich vyráží už pravidelně každé léto na hudební festivaly v celé Evropě. O víkendu se zúčastnil Street Music Festivalu 2019 v Rumunském Satu Mare. V historickém městě u hranic Maďarska se představilo během tří festivalových dnů na sedmi scénách dvacet tři vystupujících ze sedmi zemí. Harich během víkendu odehrál tři koncerty a odnesl si dvě ceny – celkové třetí místo a speciální cenu lokálního výrobce cajonů.

Harich spojil své vášně pro hudbu a cestování a tráví léto koncertováním ve světových metropolích na festivalech i v ulicích. K víkendovému úspěchu v Rumunsku dodává: „V den festivalu jsme měli koncert v Čechách a po jeho odehrání jsme vyrazili na osmi hodinovou cestu do Rumunska. Na festivalu jsme hráli tedy jenom jeden den, ale o to více jsme si ho užili. Bylo vidět, že lidé v Satu Mare opravu žijí hudbou a mají z ní velkou radost. Vystupuje se po celém městě a festival je na velmi vysoké úrovni, která se dá srovnat s obdobnými festivaly v západní Evropě,“ řekl.

Z festivalu odjel společně se svým bubeníkem Matejem Smutným a dalším českým muzikantem Thomem Artwayem rovnou na buskingové turné, kde plánují odehrát během týdne několik koncertů po celé jižní Evropě.