ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marta Kubišová oslaví osmdesátku na pódiu

0 jsk 27.6.2022

Zpěvačka Marta Kubišová, která 1. listopadu 2017, v den svých pětasedmdesátých narozenin, oficiálně ukončila svou pěveckou kariéru, se u příležitosti svých osmdesátin vrátí na koncertní pódia. S programem Noc s legendou, ve kterém bude po boku moderátora vyprávět publiku svůj životní příběh, zavítá do čtyř českých měst.

Celý večer bude interaktivní. Na LED obrazovce se budou promítat videa z jejího života, přijdou významní hosté a večery zakončí gratulace k narozeninám. Podzimní turné začne Kubišová 22. září v Praze, kde prožila většinu svého života. V Nymburku, v jehož okolí vyrůstala, se představí 15. října, 22. října vystoupí v rodných Českých Budějovicích a na závěr navštíví 29. října Kladno.

Kubišová byla jednou z hvězd československé hudební scény šedesátých let. Třikrát vyhrála anketu o nejpopulárnější zpěvačku Zlatý slavík a získala i zlatou Bratislavskou lyru. Během normalizace byla perzekvována komunistickým režimem. Někdejší mluvčí iniciativy Charta 77 se mohla vrátit k vystupování až téměř po dvaceti letech, v listopadu 1989.

Kariéru ukončila v roce 2017, výjimečně však zazpívala 30. září 2018 v Obecním domě v Praze. Její vystoupení bylo součástí koncertu Příběh hudby – 100 let. Její další vystoupení viděli diváci v pražské Lucerně 16. listopadu 2019, kdy zazpívala jako host programu Samet 30.