ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5919 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marpo & TroubleGang vzkazují, že všechno je tak, jak se to mělo stát

0 jsk 25.2.2020

Na prach spálit je další skladba z alba DVA Marpa & TroubleGangu, která dostala vizuální podobu. Podle Marpa je to nejsilnější skladba alba, takže si rozhodně zasloužil kvalitní videoklip. Režisérem klipu je Vasyliy Rusyn, jenž režíroval i song Nejlepší. Marpo & TroubleGang potvrzují, že si jdou stále svou cestou rockových kytar, elektronických beatů a upřímných textů.

Za úspěchem a popularitou kapely kolem Marpa stojí bezpochyby roky práce a neutuchající chtíč a verva, se kterými se pouští do každé výzvy a etapy. Obrovská energie, jíž se kapela vyznačuje, je nepřehlédnutelná i v novém videoklipu k tracku Na prach spálit. Úderný elektrický beat, oheň a otevřený text skvěle dokreslují track a podporují jeho sílu. Sám Ota Petřina (Marpo), který společně s Jakubem Studeným a Honzou Vohnoutem napsal text písně, popisuje skladbu jako nejsilnější z alba.

„Pojednává o tom, že si celou dobu jdeme vlastní cestou i přes spoustu rad, jak bychom měli znít, oblíkat se nebo jakou cestou se vydat,“ komentuje Marpo.

Natočit klip k nejtvrdšímu songu alba byla výzva. Sám režisér Vasyliy Rusyn přiznává, že s Marpem tomu tak ale bývá vždy. „Chtěl jsem do klipu dostat svůj pocit, který jsem z tracku měl. Velký dík patří klukům z Hexas Studios a PragoSound, kteří dokázali z mojí vize osvětlení a setu udělat realitu,“ říká Vasyliy. Tentokrát byl ale průběh natáčení ještě o něco komplikovanější vzhledem ke zdravotnímu stavu Marpa, který se den před natáčením vracel z USA. „Při návratu chytil hroznou chřipku a bylo na něm hodně vidět že není úplně fit, nicméně před kamerou ze sebe vydal maximum,“ poodhaluje zákulisí režisér.

Kapela se nyní připravuje na velkolepou show, která ji čeká 27. června na pražském Sinobo Stadium.

(foto: Tony Košař)