ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12239 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Maroko přilétá do Prahy

0 Redakce PLAY.CZ 11.8.2014

Last minute: Maroko. Festival spisovatelů Praha oznamuje: v říjnu letíme na Západ. Tak se totiž jmenuje v arabštině (al-Maghrib) země, která leží na nejzazším západním výběžku Afriky. Festival, na němž se představí nejen literatura, ale i pro evropské publikum netradiční výtvarné umění a hudba, se od 2. do 3. října odehraje v Senátu Parlamentu České republiky.

Na mezinárodním Festivalu spisovatelů Praha, jež letošního roku završuje 24. ročník, se můžeme setkat se spisovatelem a malířem Mahi Binebinem, žijícím mezi Paříží, New Yorkem a Casablankou, Fatémou Chahid, básnířkou, jež dokáže veršem rozvášnit, Mehdi Qotbim, malířem, jenž si tyká s půlkou světa, Bensalemem Himmichem, básníkem a filozofem, advokátem arabské kultury ve světě a Salahem El-Ouadim, básníkem, jemuž politické postoje vynesly desetileté věznění.

Hlavní téma letošního ročníku bude mnohoznačné: Láska a nenávist. Podobně jako i v jiných letech, Festival spisovatelů Praha nabídne svobodné a otevřené diskuse, debaty vztahující se k výtvarnému světu a v neposlední řadě filmovou projekci – v sobotu 4. října večer v Městské knihovně v Praze premiérově uvedeme snímek Horses of God (2012), jež vznikl právě podle románu Mahi Binebina Hvězdy ze Sidi Moumen. K českému vydání tento lyrický román připravuje nakladatelství Práh.

Od prvního září sledujte program Festivalu spisovatelů Praha na www.pwf.cz a rezervujte si vstupenky.

Festival spisovatelů Praha_plakat