ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Markéta Irglová nahrála písničku se skupinou Zrní

0 Petr Hašek 20.6.2012

V září vyjde první singl ze soundtracku k filmu Poslední z Aporveru, který právě v těchto dnech nahrává v hudebním studiu České televize folkrocková kapela Zrní se zpěvačkou Markétou Irglovou.

„Zrní se již v minulosti domluvili s Markétou na možné spolupráci. Když jsme Zrní oslovili s dotazem na spolupráci a vytvoření jedné písně do připravovaného filmu, nabídli nám možný duet s Markétou. To se nám velmi hodilo do konceptu, neboť Markéta už pro film Poslední z Aporveru nahrála na začátku roku sólovou písničku,” upřesňuje Alexandra Macháčová z Actor’s Runway Agency, která zajišťuje dramaturgii a produkci.

„Navíc se ve filmu objevují tři silné ženské charaktery a ke každé z postav jsme se snažili najít vhodného interpreta. Tak například Markéta reprezentuje dívku Maysu, Lenka Dusilová v aranžmá Tomáše Dvořáka maminku hlavního hrdiny Lili a Monika Načeva ve spolupráci s Ondřejem Brouskem, hudebním skladatelem filmu, budou zvýrazňovat scénu posledního setkání Garmora a Garmorovy ženy,“ doplňuje Macháčová.

Duet kapely Zrní a Markéty Irglové vznikne nejen ve dvou jazycích, ale i ve dvou odlišných aranžích. Jednou v doprovodu smyčcového kvarteta, podruhé v elektronickém provedení.

„Která z verzí bude v září vypuštěná jako první singl, není ještě rozhodnuto. Možná si necháme poradit od posluchačů, třeba formou hlasování na facebookové stránce filmu,“ přemýšlí nahlas nad otázkou Macháčová.

tz