ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31215 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marie Tomanová pokřtí novou knihu fotek

0 jsk 19.8.2021

Fotografka Marie Tomanová, která od roku 2012 žije v New Yorku, vydala druhou knihu. Publikaci fotografií s příznačným názvem New York New York pokřtí ve čtvrtek 26. srpna v 19 hodin ve Fotograf Gallery.

Kniha Marie Tomanové New York New York je portrétem místa, ve kterém se prolínají obrazy lidí s obrazy prostředí. Město New York je zde skoro až mýtickou entitou, místem, kam lidé přicházejí a kterým se stávají. V závislosti na úhlu pohledu New York byl, a možná stále je, určitou bránou do Ameriky, do nového života, do země nedozírných možností. Je jádrem a dveřmi do budoucnosti pro ty, kteří sem přicházejí z jiných zemí či jiných koutů Spojených států najít nebo vyjádřit sebe sama, být sami sebou.

Snímky v knize byly pořízeny mezi lety 2019 a 2020 a Marie Tomanová v ní propojuje žánry portrétní a krajinářské fotografie, které se od sebe vzájemně a nenuceně odrážejí, a tím odhaluje společenskou krajinu neoddělitelně spjatou s místem. Výsledkem je portrét takového New Yorku, který je obrazem jejího světa, krajiny jejího života.