ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5855 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marie Kieslowski vydává první sólovou desku

0 jsk 16.11.2022

Zpěvačka, pianistka a písničkářka Marie Kieslowski vydává první sólové album Je všechno dobrý? s deseti autorskými písněmi. Novinka, která vychází vlastním nákůladem ve spolupráci s digitální distribuční platformou Musicraft, bude dostupná od pátku 2. prosince na všech streamovacích platformách.

Společnou oslavou alba Je všechno dobrý? bude 2. prosince koncert v pražském Café V lese.

Marie Kieslowski působí na české hudební scéně od roku 2010, kdy spolu s Davidem Pomahačem založila urban folkové duo, které jí dalo jméno. Duo Kieslowski vydalo tři studiová alba. To poslední z roku 2014 s názvem Mezi lopatky obdrželo nominaci na ceny Apollo.

Po rozpadu Kieslowski působila Marie v projektu Jakuba Königa Zvíře jménem Podzim. S jeho druhým (a posledním) albem Září získala kapela hned 2 ceny Anděl, za Objev roku a v kategorii Alternativa a elektronika. Po ukončení činnosti projektu Zvíře jménem Podzim je sólová kariéra logickým, a hlavně dlouho plánovaným vyústěním.

„Touhu napsat vlastní píseň, objevit svůj zvuk a jazyk, tu jsem v sobě nosila dlouho, ale vždy byl důvod, proč to nezkusit. Změna přišla, když se nám narodila dcera, přestala jsem chodit do práce a po narození syna opustila i zaběhnuté duo Kieslowski. Vznikl mentální prostor a domácí klima, které se už nikdy nebude opakovat. Najednou to ze mě začalo vylézat skoro samo. Jakési bezčasí a izolace od veřejného světa pak ještě podtrhl první lockdown a já věděla, že dělám na svojí první desce,” rekapituluje Kieslowski.