ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Manson přehodnocuje svůj život

0 Redakce 10.2.2009

„The High End Of Low popisuje stav, v kterém se zrovna nacházím,“ prohlásil Marilyn Manson o svém novém albu v rozhovoru, který poskytl časopisu Rolling Stone.

Dva roky po vydání Eat Me, Drink Me, považovaného za jedno z nejlepších rockových alb roku 2007, přichází extravagantní freak rocker s další dlouhohrající deskou, kterou, jak tvrdí, „budete totálně odrovnaní“. Dle všeho se čtyřicetiletý muzikant a milovník hororových vizí tentokrát pokusí navázat na svůj největší úspěch v devadesátých letech, kdy vyšla jeho dosud nejslavnější alba Antichrist Superstar a Mechanical Animals. Úpěchu se sice těšilo i již zmíněné album Eat Me, Drink Me, které debutovalo na osmé příčce v Billboardu, dosud však na rozdíl od předchozích pěti desek nezískalo zlatý certifikát, jaký RIAA uděluje za více než půl milionu prodaných nosičů. A tak se Manson rozhodl vrátit k osvědčené spolupráci s baskytaristou Twiggym Ramirezem, s kterým se pustil do psaní nového materiálu poprvé od roku 2000, kdy vyšla deska Holy Wood (In The Valley Of The Shadow Of Death). Výsledek by tak dle zpěváka měl zcela jednoznačně oslovit skalné fanoušky, kterým soundem připomene již jednou zmíněnou klasiku Antichrist Superstar.

Po textové stránce bude deska stejně jako její o dva roky starší předchůdkyně hodně osobní. Jen zatímco předchozí projekt byl reakcí na rozvod s modelkou Ditou von Teese, manželství s níž považoval za jedno z nejšťastnějších období ve svém životě, má být novinka pokusem muzikanta přehodnotit celkově svůj „vlastní životní statut“. Přinejmenším, jak vysvětluje Manson, k tomu odkazuje titul jeho sedmého řadového alba.

S termínem vydání The High End Of Low se počítá předběžně v průběhu května. Materiál byl už kompletně nahrán a v této chvíli probíhá jeho mix. Do konce měsíce bude také natočen videoklip k pilotnímu singlu, devítiminutovému songu, I Want To Kill You Like They Do In The Movies, který Manson popisuje jako „krajně sadistický: čtyřmi slovy je o vraždě, sexu, smrti a konci“.

Evropští příznivci budou pak mít v letošním roce s jistotou příležitost vidět Marilyna Mansona a spol. na festivalech Download a Rock Am Ring/Rock im Park. V červenci a srpnu se pak hvězda vypraví na americké turné Rockstar Mayhem, a to spolu se Slayer a Bullet For My Valentine.