ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5194 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mandrage vydají v pátek album Siluety

0 Redakce 4.11.2013

Svou novou desku Siluety nahrála plzeňská skupina Mandrage v pražském studiu Biotech pod dohledem producenta Ecsona Waldese. Přinese deset nových skladeb, z nichž valnou většinu otextoval kytarista Pepa Bolan. Jeden text napsal Tomáš Belko, známý svou spoluprací se skupinami Sto zvířat nebo Lucie, a další Míra Starý, otec zpěváka Víti Starého. V pořadí čtvrté album Siluety bude k dostání od 8. listopadu.

Jsou to právě Bolanovy texty, které překvapí nejvíce. Věnují se většinou vážnějším tématům, než jsme byli u kapely zvyklí. Navíc vhodně doplňují i dospělá hudební aranžmá. Kapela již předem slibovala zvuk naprosto odlišný od svých předešlých hudebních počinů, což se do jisté míry podařilo splnit.

„Koncept alba je z valné části postaven na snové noční atmosféře s určitou dávkou melancholie a textech psaných převážně v obrazech a jinotajích,” okomentoval počin Pepa Bolan. „Album samozřejmě nese i písně, které odkazují na dřívější tvorbu Mandrage, ale z valné části jsme se snažili skládat takové, které v sobě určitý punc ponoření se sama do sebe a odstartování tak trochu jiné etapy, která by měla být pro naši kapelu jakousi zkouškou z dospělosti.”