ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mandrage vydají páté album v listopadu

0 jsk 21.10.2015

Mandrage brzy přijdou s aktuálním albem, které pokračuje v trendu z předešlé desky Siluety. Je svižnější a tanečnější a muzikanti o něm hovoří jako o první mainstreamové nahrávce ve své diskografii. Kolekce se jmenuje Potmě jsou všechny kočky černý a vyjde 20. listopadu. Na desetipísňovou desku dohlíželi dva producenti, Armin Effenberger a Ecson Waldes.

„Vždycky jsme chtěli být popová kapela, ale pokaždé jsme skončili v půli cesty. Tentokrát máme pocit, že se nám to podařilo,“ prozrazuje kytarista Pepa Bolan.

Album hudebníci záměrně sestavili z rychlých a tanečních písní. Oproti zadumaným předchozím Siluetám na něm není žádný cajdák. Nahrávku Potmě jsou všechny kočky černý Mandrage na jaře podpoří na turné.

Nové skladby, které většinou napsali Bolan nebo bubeník Matyáš Vorda, aranžovala celá kapela. Finální podobu jim pak pomáhal vybrousit producent Armin Effenberger. „Přistupoval k nám jinak než producenti, se kterými jsme dosud dělali. Věnoval se písničkám v širokém záběru tak, že řešil vše od zpěvu až po nejmenší detaily. Navíc nám nabízel čerstvé nápady, které nás posouvaly dál za hranice, kde jsme se dříve pohybovali,“ říká Vorda. „Nejvíce si ceníme toho, že nám pomohl udělat album tak, aby bylo kompaktní a mělo jednotný a celistvý zvuk, který bude charakterizovat kapelu v následujícím období,“ doplňuje Bolan.

Program turné:
26.2. Plzeň – Kulturní dům Peklo
27.2. Karlovy Vary – Lidový dům
4.3. Havlíčkův Brod – Kulturní dům Ostrov
9.3. Brno – Sono Centrum
10.3. Bratislava – Babylon
18.3. Ostrava – Dům kultury města Ostravy
19.3. Olomouc – S klub
23.3. Praha – Forum Karlín
25.3. Pardubice – Kulturní dům Hronovická
26.3. Sušice – Sokolovna Sušice
1.4. Ústí nad Orlicí – Kulturní dům
2.4. Frýdek Místek – Kulturní dům Frýdek
8.4. České Budějovice – Kulturní dům Vltava
9.4. Tábor – Hotel Palcát
15.4. Liberec – Dům kultury Liberec
16.4. Ústí nad Labem – Kulturní středisko města Ústí nad Labem

(foto:Jan Zeman)

Tagy: ,