ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Malíř Masker vystavuje ve Ville Pellé obrazy mužů tančících se svými stíny

0 jsk 11.10.2023

Jeden z nejúspěšnějších umělců své generace, malíř Jakub Matuška známý jako Masker, představí svou nejnovější tvorbu v pražské Galerii Villa Pellé. Výstava s názvem Koule aneb cestou k propasti mineš deset kamenů bude přístupná veřejnosti od 18. října.

Jakub Matuška, finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého a držitel Ceny Národní galerie 333, vyšel z graffiti a street artu a nyní se věnuje převážně malbě a kresbě.

„Jeho nové obrazy jsou alegoriemi pocitů člověka a umělce střední generace. Domněle nekonečný večírek mládí skončil a čas se rozkrájel na sled pracovních termínů a rodinných povinností. Koule nových starostí je zkouškou, v níž bychom měli obstát. Ale kdoví, třeba nakonec skončíme pádem do propasti,“ charakterizuje téma výstavy její kurátor Jiří Ptáček.

„Naší hlavní dramaturgickou linkou je představování výrazných současných českých umělců střední generace. Jsem ráda, že po Maskerově prezentaci na skupinové výstavě Wall Street, která se u nás konala minulý rok, můžeme nyní aktuální tvorbu tohoto umělce představit i na samostatné výstavě,“ dodává ředitelka Galerie Villa Pellé Vladana Rýdlová.