ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28130 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Magický příběh o přátelství Osm hor

0 jsk 6.1.2023

Když v roce 2016 vydal italský spisovatel Paolo Cognetti svůj debutový román Osm hor, ihned došlo k zakoupení filmových práv a kniha se stala světovým bestsellerem.

O šest let později měl stejnojmenný film za bouřlivého potlesku premiéru v hlavní soutěži na Filmovém festivalu v Cannes, a teď jej 5. ledna uvedla do českých kin distribuční společnost Aerofilms.

Renomovaný belgický režisér Felix van Groeningen spolu se svou životní družkou, a zde debutující režisérkou Charlotte Vandermeersch natočil intimní příběh o hodnotě přátelství a hledání smyslu života na pozadí majestátních hor. Pulzující portrét dospívání a přerodu chlapců v muže, který se odehrává napříč kontinenty i desetiletími, je milostným dopisem přírodě, jež nás nepřestává neustále ohromovat.

Film od své světové premiéry na filmovém festivalu v Cannes provázejí nadšené kritiky v zahraničním tisku. Magazín Variety o něm hovoří jako o „velkolepém filmovém výhledu přes hřebeny a údolí určující přátelství“, prestižní britský deník The Guardian jej zas označuje na „neskutečně dojemnou úvahu o naší snaze milovat“. Mimo nadšených recenzí ohlasů si z festivalu odvezl snímek i prestižní Cenu poroty.

Tagy: ,