ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Magazín Gramophone ocenil nahrávky Supraphonu

0 Redakce 5.1.2018

Britský časopis Gramophone je celosvětově nejvýznamnější a nejrespektovanější časopis věnovaný klasické hudbě, vycházející již od roku 1923. Každý měsíc přináší spoustu recenzí, zpráv a článků. Zveřejňuje také různé žebříčky a rubriky typu „Deska měsíce” a již čtyři dekády uděluje ocenění Gramophone Awards, které je ve světě vážné hudby nejprestižnějším oceněním; bývá proto také někdy označováno jako „Oskar klasické hudby“.

Koncem prosince Gramophone zveřejnil speciální digitální číslo s názvem Nejlepší nahrávky roku 2017. Vydavatelství Supraphon zde boduje hned se dvěma nahrávkami – jde o kantáty Bohuslava Martinů ve skvělém podání Pražského filharmonického sboru se sbormistrem Lukášem Vasilkem a kvintety Antonína Dvořáka v působivé interpretaci Pavel Haas Quartet s violistou Pavlem Niklem a klavíristou Borisem Giltburgem jako hosty.

U příležitosti oslav čtyřicátého výročí udílení cen Gramophone Classical Music Awards uveřejnil Gramophone ještě další speciál: Nejlepší nahrávky z let 1977–2017. Do této prestižní sestavy se dostala nahrávka Dvořákových kvartetů G dur op. 106 a F dur op. 96 „Americký“ v podání Pavel Haas Quartet, jež v roce 2011 získala hlavní cenu Gramophone Award Recording of the Year.

Tagy: