ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12456 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

M.I.A. se pustila do Lady Gaga

0 Redakce 12.4.2010

Není to poprvé, kdy se newyorská zpěvačka Lady Gaga stala terčem kritiky za své  skladby i za extravagantní pódiové vystupování. Nově se do ní pustila v Británii usazená rodačka ze Srí Lanky, raperka a zpěvačka M.I.A.. Ta tvrdí, že humbuk kolem kolegyně neodpovídá umělecké hodnotě jejích skladeb. Dodává, že Lady Gaga není v ničem originální, naopak je jen dobrou kopií. Mnohem víc si prý cení písniček, které na hudební scéně nabízejí jiné její kolegyně.

„Její písničky neodpovídají její momentální slávě. Tváří se jako kompromis mezi Madonnou a Grace Jones, ale ve skutečnosti nabízí skladby, které jako by se hrály na Ibize už před dvaceti lety. Nejsou v ničem progresivní. Jasně, má talent. Je ale vidět, že za ní stojí silný a schopný tým. Na jejím úspěchu pracuje několik desítek lidí a já jí vzkazuju, ať to zkusí sama, ať úspěchu dosáhne bez nich,“ hlásá otevřeně M.I.A., civilním jménem Mathangi „Maya“ Arulpragasam.

Zaměřila se také na poslední videoklip Lady Gaga ke skladbě Telephone, který sklidil kontroverzní reakce. „Propaguje v něm patnáct produktů. Dívejte se třeba, jak moc tlačí na propagaci hamburgeru. Tak se dnes vydělávají peníze,“ podotýká M.I.A.

Její dosud poslední  album Kala vyšlo v roce 2007.

JŠp