ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12686 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lyrik video kapely Chinaski nakreslila výtvarnice pod dohledem kamery

0 jsk 13.5.2020

Skupina Chinaski vydala singl Kapradí z aktuálního alba 11. Text Michala Malátného zhudebnil baskytarista Tomi Okres. Písnička, kterou doprovází lyrik video, je povzdechemnad tím, že naše děti a vnoučata budou mít zřejmě jiný svět než my.

„Většina posluchačů si asi pomyslí, že Kapradí je reakcí na situaci v životním prostředí a já s tím i tak trochu počítám. Slova: Zachraňte aspoň kapradí, pro ty, co nás tu nahradí – nosím v hlavě osm let, možná déle. Není to však můj environmentální zásek, zpívám, že je mi to líto,“ říká zpěvák Michal Malátný, který se nedávno dočetl, že do dvaceti let zmizí například smrkové lesy. „Já přitom strávil velkou část dětství u babičky v Krkonoších a smrkový les s mechem je prostředí, které jsem vždycky miloval a miluju pořád. To všechno mě při psaní inspirovalo,“ doplňuje.

K písni Kapradí chtěli Chinaski původně natočit klip na letních festivalech. Poté, co zjistili, že to nebude možné, kývli na nápad režiséra Jakuba Kesla vytvořit lyrik video. Celý text a obrázky k němu kreslila inkoustem výtvarnice Sabina Szwarcová, čímž zvýraznila naléhavost sdělení.

Kapradí vzniklo při společném jamování na jednom letním sezení u kamaráda a prvního manažera kapely Milana Pešíka, ostatně jako většina písní z aktuálního alba 11.

Tagy: ,