ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5387 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lydon se pustil do Arctic Monkeys

0 Redakce 3.3.2010

Zpěvák skupiny Sex Pistols a Public Image Ltd. John Lydon se pustil do momentálně úspěšné sheffieldské kapely Arctic Monkeys. Obvinil ji z toho, že v její hudbě není nic autentické a že netvoří srdcem.

Arctic Monkeys nejsou kapela, jsou výrobek pro šoubyznys. Parodie. Jsou na tom stejně jako Green Day nebo Avril Lavigne. Tak by to nemělo být. Vydělávají peníze na tom, co nevymysleli a nikdy by je to ani nenapadlo. Navíc to nerozvíjejí. Uvízli v čase, neskládají srdcem. Poznali základ a od něho se nikdy neodtrhli,“ láteřil Lydon.

Na adresu Alexe Turnera, předáka Arctic Monkeys, navíc neuctivě dodal, že není tak dobrý textař, za jakého se pokládá. „Vláčí v tašce komputer, pak ho otevře, zadá vyhledávač, napíše do něj slovo ’punk’ a má to, co hledá. V jeho textech není duše, jsou to jen milé rýmovánky. Pro takové písničky je také dost místa, ale já spíš poslouchám ty, které v sobě mají něco hlubšího,“ říká Lydon.

Arctic Monkeys jeho výroky nijak nekomentovali. Upřímně řečeno by to bylo zbytečné, protože Lydonovy „progresivní“ názory nijak nekorespondují s velikostí jeho hudební a textařské tvorby.

Lydon hodlá v letošním roce nahrát album s formací Public Image Ltd. Arctic Monkeys vydali své poslední album Humbug loni a nyní se chystají začít realizovat nové.

JŠp