ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30381 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lukáš Vondráček zahájil festival Lípa Musica ve znamení klavíru

0 jsk 4.9.2023

Klavírista Lukáš Vondráček, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK a šéfdirigent tělesa Tomáš Brauner. Tito protagonisté v pátek 1. září vystoupili na zahajovacím koncertu a současně Koncertu pro Liberecký kraj, který se uskutečnil tradičně v prostorách libereckého Divadla F. X. Šaldy.

Do posledního místa vyprodaný a řadou významných hostů v čele s ministrem kultury Martinem Baxou navštívený slavnostní galakoncert odstartoval brilantně dvaadvacátou koncertní řadu hudební přehlídky Lípa Musica, která se v letošním roce koná s podtitulem „Klavír všemi smysly“.

Vondráček svým elektrizujícím, promyšleným, precizním a svěžím pojetím Druhého klavírního koncertu Sergeje Rachmaninova s výrazným sobě vlastním expresivním rukopisem potvrdil své renomé výjimečného klavíristy, který právem náleží ke světové špičce. Druhou polovinu večera naplnily tóny Dvořákovy Anglické symfonie, kterou libereckému publiku představili Pražští symfonikové vedení jistě svým šéfdirigentem Tomášem Braunerem ve svém festivalovém debutu.

Lípa Musica tak svému publiku představila další významné české symfonické těleso. Slavnostní večer se konal za účasti řady významných hostů v čele s ministrem kultury Martinem Baxou a hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, kteří festivalu udělili své záštity.