ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10791 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lukáš Vaculík se vrací v seriálu Temný kraj

0 jsk 20.8.2019

Druhá řada seriálu Temný kraj se vrátí na obrazovky už v neděli 31. srpna. V hlavní roli se opět představí Lukáš Vaculík coby policista Petr Kraj, se svým věrným čtyřnohým přítelem Egonem.

Scénáristky a autorky seriálu Kateřina a Jitka Bártů se pustily do druhé série a o tom, že opravdu bude, neměly ani na vteřinu pochyb. Petr Kraj se vrací na pražskou polici, ale přesto musí ve své rodné vesnici uzavřít případ. A ne jeden. „Petr se vrací zpátky na post šéfa policie do Prahy a najednou začnou vyplouvat věci z jeho minulosti, které jsou pro něj velmi zásadní. Musí se tak k tomu postavit a začít je řešit,“ naznačuje děj Vaculík.

Čtrnáct večerů tak budou ožívat příběhy, které jsou inspirovány případy ze starých policejních spisů. „Scénáře čtu celé a poctivě, musím přeci vědět, co se odehrává. Je to ale samozřejmě jiné, než když to vidíte už natočené a hotové. Tím obrazem se dá divák i trochu zmást, nebo spousta věcí skrýt. Když to čtete, tak vás samozřejmě napadá, kdo by to mohl být a většinou se nemýlím,“ přiznává herec, který ani v další sérii nepřijde o svého nejvěrnějšího parťáka Egona. Labradorský retrívr Tobiáš prý byl to největší povzbuzení a energie na place.

„Vůbec se za tu dobu, kdy jsme netočili, nezměnil, jen trošičku zhubnul. Byl nabitý energií a šťastný, když přišel na plac třeba i v půl šesté ráno. Myslím, že byl v tu chvíli jediná šťastná živá bytost,“ prozrazuje Vaculík na svého zvířecího kolegu. „Jde si pro podrbání, a jakmile začnete, už se ho nezbavíte. Pohlazení je pro něj největší odměnou.“