ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30444 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lucie Redlová pokřtí sólovou desku lidovek

0 jsk 5.9.2022

Po dvaceti letech naplno navázala na odkaz svého otce Vlasty Redla a natočila sólovou desku plnou lidovek. Nyní Lucie Redlová album Lidová Redlová pokřtí v pražském Paláci Akropolis, kde 7. září zahraje v triu s rytmikou Ivana Trpíka a Milana Kratochvíla ze své doprovodné kapely Garde.

Jako host se v několika skladbách představí také klarinetista Ondřej Vychodil. Z Valašska s sebou písničkářka přiveze i slivovici a frgály. V říjnu desku pokřtí také v Brně.

Album Lidová Redlová obsahuje jedenáct písniček, z toho půl tuctu valašských a slovenských lidovek. Na desce jsou ve stejném poměru namíchány písničky smutné i veselé. Autorských skladeb má Redlová na nahrávce celkem pět, sama nahrála prakticky všechny kytary a mandolíny. Ke třem z nich písničkářka, jež se dosud opírala zejména o texty cizích autorů, napsala hudbu i text.

Koncertní podobu nových skladeb od vydání alba už Redlová stihla otestovat v domácím prostředí Valašského Meziříčí i na několika letních festivalech. „Kromě nových písniček budeme hrát i věci z předchozích nahrávek, desek První, poslední i Křižovatka a EP Otázky. A jelikož jsme z Valašska, na křtu nebude chybět ani slivovice a frgály,“ říká Redlová.

(foto: Ivan Dostál)